СТАЛИЙ РОЗВИТОК ПОЧИНАЄТЬСЯ

З ОСВІТИ

4 липня 2025 року в рамках проєкту «Зелена освіта для сталого сільського господарства», що реалізується за підтримки Агенства з підтримки підприємництва Нідерландів та Посольства Королівства Нідерландів в Україні, проєкт «Агрокебети» та ГО «Український клуб аграрного бізнесу» провели онлайн-круглий стіл, присвячений розробці магістерського навчального курсу «Відновлювальне сільське господарство» для магістерської освітньої програми «Агрономія».
У заході взяли участь понад 50 представників аграрної освіти, науки та бізнесу. До робочої групи з розробки курсу долучилися фахівці з 12 провідних аграрних університетів України, а також представники аграрних компаній, які вже мають практичний досвід впровадження технологій регенеративного землеробства.

З вітальним словом до учасників звернулася Каролін Спаанс, радниця з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні. Вона підкреслила важливість інтеграції принципів сталого розвитку в аграрну освіту, щоб забезпечити відповідність українського агросектору викликам сьогодення та майбутнього.

«Сьогодні в Україні потрібна не лише зброя, а й їжа. Український аграрний сектор стикається з кількома викликами одночасно — війна, зміна клімату, а також підготовка до вступу в Європейський Союз. Тому теми, які ми обговорюємо сьогодні, є надзвичайно важливими.

Нідерланди готові підтримувати всі ініціативи, що сприяють зміцненню продовольчої безпеки. Ми прагнемо допомогти українським студентам і фермерам краще розуміти перехід до більш стійких практик сталого сільського господарства.

Сподіваємось, що цей навчальний курс не лише сприятиме підвищенню родючості ґрунтів і зменшенню витрат ресурсів, а й стане важливим кроком до відновлення після війни, адаптації до кліматичних змін і підготовки України до інтеграції в ЄС. Ми віримо, що в майбутньому українські землі й надалі годуватимуть людей — не лише в Україні, а й у світі».

Керівник освітнього проєкту «Агрокебети» Анатолій Циркун презентував попередні напрацювання в межах проєкту та окреслив ключові питання для обговорення. У центрі дискусії формування змісту навчальних модулів, які відповідатимуть потребам сучасного сільського господарства, зокрема потребам у відновленні родючості ґрунтів, збереженні біорізноманіття та зниженні впливу на довкілля.

Своїм досвідом щодо впровадження практик регенеративного землеробства поділилися:
  • Дмитро Кисельов, керівник Центру аграрного розвитку ПП «Західний Буг»
  • Тарас Корнієнко, начальник відділу рослинництва компанії «Агрейн»
  • Фредеріка Вогель, власниця компанії Розета Агро
  • Валерій Ляшинський, керівник компанії Розета Агро в Україні

Аспекти викладання відновлювального сільського господарства в закладах вищої освіти обговорили:
  • Світлана Каленська, доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри рослинництва НУБІП України
  • Микола Косолап, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри землеробства і гербологіі НУБІП України
  • Козар Сергій, доктор с.-г. наук, с.н.с., професор кафедри аграрних технологій та лісового господарства НУ «Чернігівська Політехніка»
  • представники Сумського НАУ, Миколаївського НАУ, Білоцерківського НАУ, Херсонського ДАЕУ, Луганського НУ імені Т. Шевченка, Східноукраїнського НУ імені В.Даля, Полтавського ДАУ та інших аграрних університетів України.

Модераторкою заходу виступила Алла Кравченко, програмна координаторка проєкту «Агрокебети», яка наголосила на важливості об’єднання зусиль академічної спільноти та аграрного бізнесу для створення актуального й практико-орієнтованого контенту для здобувачів вищої освіти. Алла Кравченко також відзначила особливу цінність та важливість для розробки навчального курсу підтримку та досвід нідерландських експертів, який було попередньо вивчено під час освітньої місії представників українських аграрних університетів до Нідерландських «зелених» закладів освіти, а також під час гостьових лекцій професорів і дослідників Університету Вагенінген.
Пілотний запуск курсу «Відновлювальне сільське господарство» заплановано на вересень 2025 року.
Проєкт «Агрокебети» дякує всім учасникам круглого столу за активну участь, цінні ідеї та прагнення до сталих змін у сфері аграрної освіти. Ми переконані, що сталий розвиток починається з якісної освіти, і запрошуємо всіх зацікавлених слідкувати за новинами проєкту та приєднуватися до майбутніх заходів.
Освітній проєкт «Агрокебети» ініційовано Алексом Ліссітсею та реалізується асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України з 2019 року. Його мета – підготовка фахівців (farm managers) нового покоління для потреб сучасного агробізнесу.

Новітній освітній проєкт «Агрокебети» реалізується в одинадцятьох закладах вищої освіти:
Національному університеті біоресурсів та природокористування України (НУБіП України),
Сумському національному аграрному університеті (СНАУ),
Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (СНУ ім.В.Даля),
Херсонському державному аграрно-економічному університеті (ХДАЕУ),
Миколаївському національному аграрному університеті (МНАУ),
Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного (ТДАТУ ім.Д.Моторного),
Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (ЛНУ ім. Т. Шевченка) та
Національному університеті «Чернігівська Політехніка»,
Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП),
Полтавському державному аграрному університеті (ПДАУ),
Уманському національному національному університеті садівництва (УНУС).


Проєкт підтримують провідні компанії України:
New Holland Agriculture, ІМК, Bayer, Галс Агро, Credit Agricole, Raiffeosen Bank, Vaderstad, МХП, Drone.ua, Agricom Group, AgroHub, HarvEast, Контінентал Фармерз Груп, Агрейн, Cygnet, Західний Буг, ТАС Агро, Астарта-Київ, LNZ, Український Аграрний Холдинг, Агро-Регіон, Посольство Королівства Нідерланди в Україні, International Finance Corporation.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
Ментори
© 2021 Aгрокебети