Щоб налагодити стабільну співпрацю з іноземцями, аграріям доводиться присвячувати час вивченню англійської граматики та розширювати словниковий запас. Адже без цих знань неможливо подолати велику кількість викликів:
- Сертифікація продукції за міжнародними стандартами
Базову сертифікацію ОЄСР та ISTA для міжнародної торгівлі аграрії отримують безпосередньо в Україні. Проте, залежно від країни та типу продукції, від вас можуть вимагатися і додаткові сертифікати. Наприклад, щоб імпортувати в Євросоюз органічну продукцію, необхідно отримати електронний сертифікат e-COI, для чого слід подати запит в Систему торгового контролю та експертизи (TRACES). Щоб отримати необхідні дозволи, команда компанії потребує активного та поглибленого
вивчення англійської граматики та лексики.
- Перемовини з іноземними покупцями чи продавцями
Перш ніж підписати контракт на постачання, доводиться проводити багато перемовин — телефоном, онлайн за допомогою Zoom або наживо. І вміння тримати паузу, сформулювати позицію чи зафіксувати домовленість англійською — це не «плюс», а необхідність. Особливо коли обговорюється продаж сотень тонн продукції.
- Участь у міжнародних агровиставках
Це ще одні двері, які ваша компанія зможе легко відкрити завдяки опануванню корпоративної англійської онлайн. Відвідуючи такі виставки, як FOIRE DE LIBRAMONT в Бельгії чи AgraME та AgroFarm Middle East в ОАЕ ви отримуєте змогу розповісти про власні здобутки, а також дізнатися та побачити багато нового з аграрного світу. Це неоціненний досвід для бізнесу, а також можливість завести корисні знайомства та партнерства.
- Пошук надійних постачальників та покупців
Отримати дзвінок з пропозицією співпраці від іноземних покупців — це велике везіння, на яке не варто розраховувати. Шукати покупців та постачальників зазвичай потрібно самостійно, розміщуючи інформацію про компанію в інтернеті та публікуючи оголошення про продаж англійською. Адже якісний маркетинг потрібен не лише для продажу смартфонів, а й для збуту зернових.
- Керування міжнародною логістикою
Від вивозу зерна з поля до порту в Роттердамі — десятки точок комунікації: брокери, логістичні оператори, фітосанітарні служби, водії логістичних компаній. Аби мати змогу спілкуватися з фахівцями на кожному з цих кроків, працівники вашої компанії повинні чудово володіти міжнародною мовою та крім вивчення англійської граматики присвятити час розмовним навичкам. Зокрема навчитися імпровізувати, вдало добирати слова, керувати своїми інтонаціями та звучати переконливо навіть попри малий лексичний запас.