Англійська мова як стратегічний інструмент для агробізнесу:

як корпоративне навчання допомагає компаніям виходити на міжнародний ринок

Міжнародне співробітництво — головна стратегія українського агробізнесу. Адже іноземці — це покупці нашої продукції, а також постачальники техніки, технологій, насіння, добрив. Проте, на жаль, через низький рівень англійської працівників, не кожна українська агрокомпанія готова до міжнародного співробітництва. Тому перший крок на шляху до роботи на іноземних ринках — це корпоративна англійська онлайн в Яппі Корпорейт, що дасть змогу посилити навички команди та підготувати її до комунікацій із закордонними партнерами.

Тематичні ресурси та курси англійської мови для аграріїв:

як обрати ефективне навчання під свої потреби

Щоб налагодити стабільну співпрацю з іноземцями, аграріям доводиться присвячувати час вивченню англійської граматики та розширювати словниковий запас. Адже без цих знань неможливо подолати велику кількість викликів:
  • Сертифікація продукції за міжнародними стандартами
Базову сертифікацію ОЄСР та ISTA для міжнародної торгівлі аграрії отримують безпосередньо в Україні. Проте, залежно від країни та типу продукції, від вас можуть вимагатися і додаткові сертифікати. Наприклад, щоб імпортувати в Євросоюз органічну продукцію, необхідно отримати електронний сертифікат e-COI, для чого слід подати запит в Систему торгового контролю та експертизи (TRACES). Щоб отримати необхідні дозволи, команда компанії потребує активного та поглибленого вивчення англійської граматики та лексики.

  • Перемовини з іноземними покупцями чи продавцями
Перш ніж підписати контракт на постачання, доводиться проводити багато перемовин — телефоном, онлайн за допомогою Zoom або наживо. І вміння тримати паузу, сформулювати позицію чи зафіксувати домовленість англійською — це не «плюс», а необхідність. Особливо коли обговорюється продаж сотень тонн продукції.

  • Участь у міжнародних агровиставках
Це ще одні двері, які ваша компанія зможе легко відкрити завдяки опануванню корпоративної англійської онлайн. Відвідуючи такі виставки, як FOIRE DE LIBRAMONT в Бельгії чи AgraME та AgroFarm Middle East в ОАЕ ви отримуєте змогу розповісти про власні здобутки, а також дізнатися та побачити багато нового з аграрного світу. Це неоціненний досвід для бізнесу, а також можливість завести корисні знайомства та партнерства.

  • Пошук надійних постачальників та покупців
Отримати дзвінок з пропозицією співпраці від іноземних покупців — це велике везіння, на яке не варто розраховувати. Шукати покупців та постачальників зазвичай потрібно самостійно, розміщуючи інформацію про компанію в інтернеті та публікуючи оголошення про продаж англійською. Адже якісний маркетинг потрібен не лише для продажу смартфонів, а й для збуту зернових.

  • Керування міжнародною логістикою
Від вивозу зерна з поля до порту в Роттердамі — десятки точок комунікації: брокери, логістичні оператори, фітосанітарні служби, водії логістичних компаній. Аби мати змогу спілкуватися з фахівцями на кожному з цих кроків, працівники вашої компанії повинні чудово володіти міжнародною мовою та крім вивчення англійської граматики присвятити час розмовним навичкам. Зокрема навчитися імпровізувати, вдало добирати слова, керувати своїми інтонаціями та звучати переконливо навіть попри малий лексичний запас.
Як сформувати англомовну команду: рекрутинг VS. корпоративна англійська онлайн
Коли потрібна побудувати сильну англомовну команду, можна йти двома шляхами: наймати нових фахівців, що вже знають англійську на високому рівні, або ж удосконалювати знання своїх досвідчених співробітників за допомогою корпоративних онлайн-курсів англійської. Обидва шляхи можуть бути доречними залежно від індивідуальних обставин та запитів, а іноді доцільним є їхнє поєднання.

Перевага рекрутингу англомовних фахівців — це можливість створити сильну команду, що відразу зможе зайнятися комунікаціями з іноземцями. Однак пошук новачків в порівнянні з вивченням англійської граматики та лексики на курсах має і свої недоліки:
  • високі витрати на рекрутерів, а також зарплати англомовним фахівцям;
  • витрати часу на адаптацію новачків, яких потрібно познайомити з вашою продукцією, запитами, актуальними контрактами та й загалом з особливостями роботи аграрного бізнесу;
  • необхідність налагоджувати комунікацію між новими та старими співробітниками, що також потребує часу та витрат.
Перевага корпоративного вивчення англійської онлайн — збільшення ефективності команди, що вже має високу експертність у галузі. Інвестуючи в навчання персоналу, ви автоматично підвищуєте його лояльність та знижуєте вірогідність звільнень. Єдиний недолік такого шляху — це час, який доведеться витратити на навчання. Проте пам’ятаймо, що й у випадку рекрутингу англомовних фахівців компанії потрібен час на їхню адаптацію.
Оптимальний варіант — одночасне наймання співробітників зі знанням іноземної мови та впровадження корпоративного онлайн-навчання англійської для тих, хто давно з вами працює. Завдяки цьому новачки зможуть швидко взятися за міжнародне просування вашої компанії за підтримки старої команди, а з часом стара команда так само включиться в роботу для розширення співпраці з іноземцями.

Переваги корпоративного вивчення англійської онлайн, які працюють на бізнес

Інвестиції саме в корпоративні онлайн-курси англійської мають відразу кілька важливих переваг, які відчують не лише співробітники, а й бізнес:
  • Програма курсу спрямована на потреби конкретної компанії
Керівництво бізнесу має змогу замовити корпоративний курс під конкретні потреби — проведення перемовин, презентацій чи складання юридичних документів. Тобто, ви самі вибираєте, вивченням якої англійської граматики та лексики будуть займатися співробітники на корпоративних заняттях. А крім теоретичних знань, просто на уроках працівники зможуть тренуватися виконувати робочі завдання в ігровій формі.

  • Графік адаптується під можливості команди
Співробітникам не доведеться переривати роботу задля корпоративних онлайн-курсів англійської, оскільки, наприклад, мовна школа Yappi Corporate складає графік занять відповідно до запитів компанії. Зокрема, розклад може періодично змінюватися залежно від робочого навантаження.

  • Навчання допомагає у згуртуванні команди
Сучасні підходи до вивчення англійської граматики та лексики зазвичай концентруються на використанні комунікативної методики, що передбачає постійну взаємодію між студентами. Крім швидшого опанування іноземної мови, така робота допомагає краще знайомитися, вчитися виконувати складні завдання та загалом сприяє згуртованості.
Також корпоративне навчання можна вказувати як бонус у вакансіях. Зважаючи на той факт, що рівень англійської серед українських фахівців лишається досить низьким, тоді як запити на знання мов ростуть, такий бонус приверне увагу великої кількості пошукачів.
Скільки часу потребує вивчення англійської граматики та лексики

Загальна тривалість групового корпоративного онлайн-курсу з англійської в школі Yappi Corporate складає 6-8 місяців. За цей час співробітники компанії успішно опановують один рівень іноземної мови — тобто, можуть перейти від початкового до середнього, або ж від середнього до високого. Проте швидкість вивчення англійської граматики та лексики може бути більшою або меншою залежно від таких факторів:

  • стартовий рівень співробітників — очевидно, що людина з хорошим розмовним рівнем швидше опанує професійну лексику для роботи;
  • інтенсивність навчання — для максимально швидкого вивчення англійської граматики важливо займатися мовою щоденно, а заняття слід проводити 3-4 рази на тиждень;
  • індивідуальні особливості — іноземні мови можуть вивчити всі без винятку, проте швидкість результатів буде залежати від типу нервової системи, когнітивної гнучкості мозку, рівня мотивації.
Щоб отримати максимально швидкі результати від корпоративного вивчення англійської онлайн, додатково до курсів слід запровадити заняття з носіями мови. Це допоможе співробітникам також адаптуватися до іноземної вимови. Ще один метод — години спілкування англійською на роботі, що дасть працівникам додаткову мовну практику.

Для агробізнесу англійська є містком до нових ринків, інновацій та партнерств. І якщо раніше мовний бар’єр стримував розвиток компанії, то сьогодні його можна подолати системним навчанням команди. Лишається лише підібрати корпоративні курси та скласти оптимальну програму.

Освітній проєкт «Агрокебети» ініційовано Алексом Ліссітсею та реалізується асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України з 2019 року. Його мета – підготовка фахівців (farm managers) нового покоління для потреб сучасного агробізнесу.

Новітній освітній проєкт «Агрокебети» реалізується в дванадцятьох закладах вищої освіти:
Національному університеті біоресурсів та природокористування України (НУБіП України),
Сумському національному аграрному університеті (СНАУ),
Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (СНУ ім.В.Даля),
Херсонському державному аграрно-економічному університеті (ХДАЕУ),
Миколаївському національному аграрному університеті (МНАУ),
Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного (ТДАТУ ім.Д.Моторного),
Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (ЛНУ ім. Т. Шевченка) та
Національному університеті «Чернігівська Політехніка»,
Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП),
Полтавському державному аграрному університеті (ПДАУ),
Уманському національному національному університеті садівництва (УНУС),
Білоцерківський національний аграрний університет (БНАУ).

Проєкт підтримують провідні компанії України:
New Holland Agriculture, ІМК, Bayer, Галс Агро, Credit Agricole, Raiffeosen Bank, Vaderstad, МХП, Drone.ua, Agricom Group, AgroHub, HarvEast, Контінентал Фармерз Груп, Агрейн, Cygnet, Західний Буг, ТАС Агро, Астарта-Київ, LNZ, Український Аграрний Холдинг, Агро-Регіон, Посольство Королівства Нідерланди в Україні, International Finance Corporation.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
Ментори
© 2021 Aгрокебети