Поради для працюючих студентів
Плануйте.
Занотовуйте свої завдання та плани на поточний тиждень, а потім розбивайте їх по днях, не забуваючи розставляти пріоритетність виконання. Найзручніше для цього використовувати додатки-планери або елементарні нотатки у телефоні. Так ви завжди матимете під рукою свій список завдань та з легкістю зможете його редагувати. Таким чином ви уникнете хаосу в справах та голові, а час використовуватиметься більш раціонально.
Відточуйте навички тайм-менеджменту, але змиріться з тим, що встигати завжди неможливо.
Вивчіть основи тайм-менеджменту та практикуйте ці техніки у своєму житті. Наприклад, в дорозі, де ваші можливості обмежені, можна прочитати лекцію. Однак ключовою тут є адекватність сприйняття часу та завдань. Ваше завдання — встигати те, що справді важливо, тому правильно расставляйте пріоритети.
Уникайте нічної роботи.
Якщо час вашої роботи систематично перешкоджатиме адекватному нічному сну, краще уникайте її, особливо, якщо вранці потрібно відвідувати заняття. В такому режимі ви довго існувати не зможете, тому втратите більше, ніж здобудете.
Шукайте роботу на part-time.
Для студента та початку його кар'єри цього цілком достатньо, щоб увійти в ринок, отримати перший досвід та підзаробити грошей. Не варто починати одразу з full-time.
Тримайте контакт з викладачами та одногрупниками.
Не давайте своїй університетській спільноті забути про вас. Ставлення викладачів до працевлаштованих студентів, які комунікують з ними та намагаються бути старанними, значно краще, а іноді і заохочувальне, на відміну від тих, хто просто зник, а потім благає про залік і жаліється на важку працю. Вчіться домовлятися з викладачами, але не зловживайте розумінням. Також спілкуйтеся зі своїми одногрупниками. Часом вони можуть прикрити вас на парах.
Адаптуйте графік під себе.
Сьогодні навчальні програми доволі гнучкі, особливо в умовах дистанційки — це створює більше можливостей для працевлаштування. Завжди можна розглянути заочну форму навчання чи індивідуальний графік. З іншого боку, ринок праці також пропонує більш гнучку систему роботи — неповна зайнятість, віддалена чи позмінна робота. Головне в цьому питанні комунікація та правильна пріоритезація.
Спробуйте розпочати кар'єру влітку.
За вільний від навчання час, ви зможете легше адаптуватися в новому колективі, приділити більше часу роботі та розібратися в її тонкощах, зрозуміти, скільки часу вона забирає насправді. Так ви оціните свої сили та можливості більш реалістично, і водночас підзаробите грошей.
Хваліть та тіште себе.
Робіть собі приємності перед чи після навчання або роботи, заохочуйте покупками того, про що мріяли. Таким чином ви переключатимитесь на приємні емоції та будете заряджатися енергією, коли дозволятимете собі не тільки віддавати, але і отримувати.
Дозволяйте собі вихідні поза планом, якщо відуваєте в цьому потребу.
Якщо ви розумієте, що сил більше немає, з'являється апатія, а робота та навчання починають дратувати — відпочиньте. Візьміть на роботі вихідний, а навчання пропустіть. Так ви збережете свою нервову систему та наберетеся сил для виконання наступних завдань. Якщо робота постійно пригнічує вас — краще її змінити.