Історія випускника «Агрокебети», Максима Гопки: як перешкоди створюють можливості

Здобуття професійної освіти у ЗВО є одним із основних аспектів розвитку особистості та її прогресу. Висока важливість освіти також обумовлена різнобічним впливом, який вона здійснює на індивіда, суспільство та в результаті на економіку країни. Набуті знання, навички та вміння, які отримуються під час навчання на університетських програмах, сприяють не лише інтелектуальному розвитку, а й формуванню характеру, глибокому розумінню світу та готовності до життєвих викликів. Проте більшість державних програм освіти не можуть йти в ногу з сучасними трендами, які є доволі мінливими та часто швидкоплинними. Постійний технічний розвиток та зміни векторів розвитку галузей, які спровоковані світовими кризами, створюють доцільні умови для реалізації альтернативних програм освіти, в центрі яких є здобуття практичних навичок та їх невідривне застосування від процесу навчання. Одним з таких став освітній проєкт «Агрокебети», який успішно підготував вже 4 випуски студентів, що в майбутньому стануть керівниками, власниками компаній та основними гравцями агросектору в Україні. У зв'язку з цим, команда проєкту «АгрокебетиPRO», за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України», розпочинає серію інтерв'ю з випускниками Агрокебет для того, щоб кожен студент чи молодий фахівець отримав змогу дізнатися про унікальні можливості програми з перших уст.

Своїм досвідом та враженнями про навчання на новітній магістерській програмі радо поділився студент третього року випуску Максим Гопка.
  • Максиме, чому ти обрав саме «Агрокебети» серед інших магістерських програм?
  • Ще будучи студентом НУБіП я спостерігав за навчанням перших студентів магістерської програми «Агрокебети», щоб зрозуміти можливі перспективи після її успішного завершення. Те, що я бачив, пробудило в мені ще більше цікавості та ентузіазму. Я не зустрічав нічого схожого за якістю знань та підходів раніше в українських університетах, тому, вже на другому курсі бакалаврату, чітко вирішив, що продовжу своє навчання саме тут. Основним фактором стала реальна комунікація бізнесу та магістерської програм. Я зрозумів, що отримаю шанс спробувати свої сили, набути досвіду та проявити себе в авторитетній компанії.
  • Розкажи про свій досвід навчання в Агрокебетах більш детально.
  • Навчаючись в університеті на бакалавраті, у мене не було можливості потрапити на агропідприємство, щоб побачити його щоденну роботу. Тому, з самого початку, я мріяв пройти практику в агрохолдингу ІМК під менторством Алекса Ліссітси. Я розумів, що це саме те місце, де мені вдасться побачити сучасне сільське господарство та долучитися до його реалізації. Алекс Миколайович погодився стати моїм наставником, однак, напад росії на Україну та війна внесли свої корективи. Справа в тому, що землі агрохолдингу знаходяться у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. На той час частина цих територій була зоною бойових дій, а інша частково окупована.
  • Твої плани були зруйновані, що ти вирішив робити далі?
  • Я не хотів втрачати час та опускати руки це не про мене. Тому вирішив звернутися до команди проєкту «Агрокебети», щоб знайти нові можливості для свого розвитку. Так я потрапив до асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Під час стажування я займав посаду аналітика аграрних ринків. Згодом землі ІМК були звільнені та розміновані, тому нарешті з'явилася можливість потрапити на підприємство та зрозуміти як за таких складних умов, холдинг продовжує свою роботу. Мені вдалося побачити повний цикл жнив декількох культур. Це був дуже яскравий досвід: від роботи в полі з агрономами та комбайнерами, до налагодження логістичних ланцюгів та налаштування умов зберігання продукції. Комплексний досвід проходження аналітичної практики в асоціації та практично-виробничої в агрохолдингу, дали мені глибоке розуміння процесів функціонування агроринку. З одного боку я навчився розрізняти світові тенденції галузі, з іншого побачив яким чином вони застосовуються на практиці в українських реаліях.
  • Як «Агрокебети» вплинули на твоє професійне становлення?
  • «Агрокебети» допомогли мені побачити перспективи та величезний спектр робочих можливостей, які можна впроваджувати в компаніях та на підприємствах. Мені залишалось тільки отримувати знання, практикуватися та набиратися досвіду, щоб в майбутньому впроваджувати власні ідеї в життя.
  • Як відбувся твій перехід від студентства до працевлаштування?
  • Насправді я б не сказав, що це був класичний перехід, де ти завершуєш навчання, а потім вже влаштовуєшся на роботу. Свій професійний шлях в агро я розпочав 2,5 роки тому. Я завжди прагнув розвиватися, але розумів, що робота не повинна перешкоджати моєму навчанню, тому вміло поєднував. Весь вільний від навчання час я підпрацьовував у різних сферах, не завжди вони стосувалися агросектору. Потім мені випала нагода познайомитися з деякими працівниками УКАБу. Періодично вони залучали мене до проєктних робіт, де я себе добре зарекомендував. Після закінчення бакалаврату, я отримав пропозицію працевлаштування на посаду аналітика аграрних ринків в асоціації. Цьому сприяла моя активність та залученість на навчальних вебінарах на на проекті «Агрокебети». Тому дуже важливо працювати на своє їм'я та репутацію ще до початку кар'єри.