Історія випускниці «Агрокебети»,
Ксенії Траченко:
активність основний ключ до успіху

Аграрна освіта в Україні, як і будь-яка інша, зіштовхується з рядом викликів і має як частину переваг, так і недоліків. З одного боку, українська аграрна освіта охоплює широкий спектр навчальних програм, які варіюються від підготовки робітників виробництва до вищої освіти наукового та управлінського рівня. З'явилися нові спеціалізовані програми з органічного сільського господарства, агробізнесу, екологічного менеджменту, які відповідають вимогам сталого розвитку та розширенню міжнародних ринків. Водночас багато навчальних програм в аграрних закладах є частково чи повністю застарілими. Доволі часто заклади аграрної освіти стикаються з проблемою недостатньої практичної підготовки студентів. Хоча теоретичні знання є важливі, в сучасному агробізнесі все більшої важливості набуває практична експертиза. Також недостатня практична підготовка може ускладнювати вхід в професію та адаптацію в робочому середовищі. Співпраця з бізнесом, стажування та практика є важливим елементом підготовки практично орієнтованих фахівців. На щастя такі прогалини можна закрити навчаючись на альтернативних навчальних програмах, однією з яких є «Агрокебети». Сьогодні своїми враженнями від навчання на новітній магістерській програмі «Агрокебети» поділиться діюча студентка, Ксенія Траченко.
  • Ксеніє, твій студентський шлях в Агрокебетах розпочався минулого літа. Поділися, будь ласка, своїми враженнями. Навіщо тобі взагалі ця програма?
  • Взагалі мій студентський шлях в агро почався з НУБіП. Я вступила на бакалаврську програму за спеціальністю «міжнародні відносини». Ще з дитинства я була допитливою дівчиною, а коли підросла, то стала ще більш активною. В університеті я брала участь у конференціях, проєктах, олімпіадах, різноманітних заходах. Я постійно відчувала потребу щось робити, чимось займатися. Це було мені до душі, я не задавалася конкретною ціллю, в той момент, працевлаштуватися. Але це принесло свої плоди. На другому курсі мене помітили представники Агрокебет і запросили на співбесіду. Так склалося, що я почала працювати в проєкті, перш ніж розпочати там навчання. Щодня реалізуючи програму, спостерігаючи за її студентами, я бачила яскраву відмінність студентів Агрокебет, від студентів інших аграрних вишів. Вони постійно обговорювали якісь цікаві кейси з навчання чи місць своїх практик. У них було своє камерне ком'юніті, спільні теми для розмов. Відчувалося, що навчання їх не обтяжує, як це зазвичай буває у молоді. Занурившись в агро, я зрозуміла, що мені зовсім не вистачає базових знань аграрного менеджменту, дисципліни з якого якраз і викладають на Агрокебетах. Тому, побачивши живі приклади та оцінивши власні навички та знання, я зрозуміла воно того варте.
  • На твою думку, в чому основна перевага програми «Агрокебети»?
  • Програма «Агрокебети» доступна для кожного, не зважаючи ні на вік, ні на спеціальність, ні на наявність чи відсутність знань з агрономії або тваринництва. Людина з будь-яким бекграундом може успішно навчатися тут. Проєкт доволі гнучкий для кожного свого студента, головне наявність бажання. Мабуть, в цьому і є найголовніша родзинка програми. Агрокебети це освіта для кожного, хто не лише любить агро а й хоче зануритись в нього повністю.
  • Розкажи про свою практику в рамках магістерської програми «Агрокебети».
  • Мені пощастило проходити практику в рамках програми, на новому проєкті «АгрокебетиPRО», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Це доволі новий, молодий, але вже перспективний проєкт до якого залучена команда професіоналів. З початку повномасштабного вторгнення, багато молодих спеціалістів, у тому числі й студенти, втратили роботу та були змушені покинути країну. Проєкт націлений на об'єднання однодумців, підтримку бізнесу та молодих спеціалістів, а також студентів, які готові розвивати та підтримувати аграрну галузь в такий складний час для країни. Мені, як молодому зростаючому спеціалісту було цікаво поринуту в структуру та реалізацію проєкту. Я займаюся комунікаціями як із великими аграрними холдингами, так і з потенційними спеціалістами. Я вважаю, дуже важливо донести компаніям із будь-якого сектору, що молоді спеціалісти готові розвиватись, вчитись новому та генерувати ідеї за будь-яких обставин.
  • Які основні практичні навички ти вже здобула за час навчання на програмі? Чи доводиться використовувати їх сьогодні?
  • Одна з головних навичок, які я здобула та активно застосовую щодня це комунікація та робота в команді. Команда це єдиний організм, між яким розподілені обов'язки та завдання для забезпечення єдиної мети. Вміти комунікувати та ефективно взаємодіяти в команді важливо для будь-якого бізнесу, а також в особистому житті. Усілякі коучі присвячують цьому цілі платні тренінги та курси, а ми здобуваємо в рамках навчання, невідривно від отримання інших корисних знань.
  • Як «Агрокебети» вплинули на твоє професійне становлення?
  • «Агрокебети» допомогли мені віднайти себе та своє місце в агро. Я чітко зрозуміла, де я хочу бути та в якій ролі. «Агрокебети» перетворили мене на спеціаліста, відданого своїй справі та поселили ще більшу любов в серці до всього аграрного.