З самого початку я вирішив, що проходитиму практику в агрохолдингу ІМК. Все йшло за планом, моїм ментором зголосився стати генеральний директор Алекс Ліссітса. Саме в цю компанію я хотів потрапити, бо розумів, що тут зможу побачити сучасне сільське господарство на практиці.
Навчаючись протягом чотирьох років на бакалавраті, я не мав змоги виїхати на реальне підприємство та побачити, як воно функціонує у щоденному режимі.
Однак війна внесла свої корективи: землі холдингу знаходяться у Чернігівській, Сумській та Полтавській областях, вони були частково окуповані, частково стали зоною бойових дій. Тому з проходженням практики, як ви розумієте, виникли проблеми.
Щоб не гаяти часу та не втрачати можливостей, я звернувся до команди проєкту і зміг потрапити до Асоціації «Український клуб аграрного бізнеса», де на час проходження практики обійняв посаду «аналітик аграрних ринків».
Згодом землі ІМК були звільнені ЗСУ та очищені саперами, тож я отримав змогу поїхати на підприємство. Незважаючи на всю складність ситуації, мені було дуже цікаво та по-справжньому корисно подивитись, як працює холдинг за таких складних умов.
Я побачив повний цикл жнив декількох культур: від роботи в полі з агрономами та комбайнерами – до вирішення логістичних ланцюгів та налаштування умов зберігання продукції: лабораторія, елеватор і так далі.
Вся практика разом – аналітика ринків в УКАБ та практична робота в ІМК – дозволила мені по-справжньому глибоко розібратись в діяльності українського агробізнесу. Я не лише навчився розрізняти існуючі в світі тренди, але й побачив на власні очі застосування більшості з них в українських реаліях.