Історія випускниці «Агрокебети», Дарії Чорної: про невипадкові випадковості та роль старанності в них

Альтернативні програми навчання стають все більш актуальними, особливо в контексті сучасних тенденцій розвитку сільського господарства та аграрної сфери загалом. В Україні, яка має великий сільськогосподарський потенціал, впровадження таких програм відіграє важливу роль у підготовці кваліфікованих фахівців та забезпеченні сталого розвитку аграрного сектору. Однією з ключових переваг альтернативних навчальних програм є їх практична орієнтованість. Вони акцентуються на набутті студентами конкретних вмінь та навичок, необхідних для ефективної роботи у сільському господарстві. На відміну від традиційних програм ЗВО, де основний фокус уваги спрямований у більшій мірі на теорію. Новітні програми краще реагують на глобальні виклики, пов'язані зі сталим розвитком: підтримкою екології та використанням ресурсів. Ще однією важливою перевагою є їх гнучкість та адаптивність. Вони можуть враховувати потреби ринку праці та швидко реагувати на зміни в аграрній сфері. Це дозволяє розвивати необхідні якості, формувати підприємницький дух у студентів, готувати випускників, які відповідають сучасним вимогам та здатні впроваджувати інновації у різних сферах агросектору. Вони надають можливість студентам реалізувати свої ідеї, та створювати власний бізнес.

Сьогодні команда проєкту «АгрокебетиPRO», за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» поспілкувалася із випускницею новітньої магістерської програми «Агрокебети» Дарією Чорною, яка поділилася своїм досвідом навчання.
  • Дашо, чому саме «Агрокебети»? У чому ти побачили переваги для себе?
  • Ще до навчання на магістерській програмі «Агрокебети», мені пощастило попрацювати в ній у якості адміністраторки проєкту. Я була третьокурсницею бакалаврської програми в НУБіП, коли створили цей проєкт. Він одразу викликав ажіотаж і був на слуху у всіх в університеті це була своєрідна сенсація. Спочатку було прикро, що я не могла вступити до першої хвилі набору, але коли мені запропонували долучитися до Агрокебет по інший бік, я зрозуміла, що все складається якнайкраще. Я познайомилась з внутрішньою кухнею, а потім з першими студентами-кебетами. Після цього я остаточно впевнилася, що це найкраща українська освіта в агро, тому без вагань пішла навчатися в «Агрокебети». Основною перевагою для мене стали люди, яких обʼєднував цей проєкт: професійний склад викладачів, представники бізнесу і мотивовані одногрупники. Однозначно вау команда!
  • Виходить, що твій професійний шлях почався саме з Агрокебетів?
  • Мій студентський та професійний шлях переплелись на третьому курсі навчання. Можливо, у мене і була мрія, щоб мене запросили на роботу в якусь топову компанію одразу з університету, але я навіть не уявляла, що це трапиться зі мною. Запрошення прямо в УКАБ мене неабияк приємно шокувало. Вважаю це подарунком від Бога.
  • Розкажи детальніше про свою практику в рамках магістерської програми «Агрокебети».
  • Я проходила практику в компанії HarvEast, де досліджувала тему вирощування мигдалю в Україні. В компанії був один з найбільших в країні горіховий сад. Саме тому я отримала унікальну нагоду та чудову можливість долучатися до різноманітних процесів, які були новинкою для українського агросектору. Наприклад, мені випала честь збирати врожай мигдалю в ДП «Ілліч-Агро Донбас» та відвідати наймасштабнішу подію 2021 року в горіхівництві: Провідну всеукраїнську горіхову конференцію «Фундук та мигдаль очима професіоналів». Я не знаю ніяких студентів з інших магістерських програм, які могли б долучатися до реального бізнесу і мати такий доступ до експертів галузі, як кебети на практиці! Окрема перевага мого стажування — це ментор і керівниця практики. Моїм наставником був генеральний директор HarvEast, Дмитро Скорняков, а керівницею практики Наталія Лехка, директорка PR-відділу HarvEast. Ці люди зробили все можливе для того, щоб час моєї практики був максимально прикладним та корисним для мого професійного й особистісного розвитку.
  • Які основні практичні навички тобі вдалося здобути під час проходження навчання в Агрокебетах? Чи пригодилися вони тобі в професійному житті сьогодні?
  • Перше, що мені спадає на думку — це проактивність та комунікація. Коли розпочалась тісніша робота з людьми із бізнесового середовища, я засвоїла важливий урок: ти повинен знати, що тобі потрібно, і коротко та доступно це доносити, щоб отримати позитивний результат. Сьогодні в роботі це необхідний навик, який я використовую щодня.
  • Як «Агрокебети» вплинули на твоє професійне становлення?
  • «Агрокебети» виростили мене зі студентки до професіонала. Зараз проєкт продовжує розвивати та формувати мою професійність.