«…з моїм навчанням на Агрокебетах я отримав те, чого хотів ще зі шкільних часів», — історія працевлаштування від агронома за покликанням — Артема Дерев'янника

Незважаючи на військові дії та постійні виклики, український агросектор продовжує розвиватися та потребувати нових спеціалістів. Проєкт «АгрокебетиPRO», за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» робить усе можливе для того, щоб надати сектору найкращих фахівців, а молоді — запропонувати можливості для зростання та кар'єрного розвитку. Сьогодні ми розповідаємо успішну історію працевлаштування Артема Дерев'янника, студента-агронома за покликанням.
  • Артеме, розкажіть, чому ви вирішили пов'язати своє життя з агрономією?
  • Усе почалося саме з дитинства, адже ще з тих часів я вже був залучений до сільського господарства. Так склалося, що мій прадід був агрономом, дідусь пішов по стопах батька, і зрештою мені випала нагода продовжити цю справу. Саме тому у виборі спеціальності я не вагався — він був легким. Мій студентський шлях розпочався у Національному університеті біоресурсів і природокористування України, де я здобув освітній ступінь бакалавра за спеціальністю «Агрономія». Я не збирався зупинятися на досягнутому, хотів поглибити свої знання, тому вирішив вступити на магістерську програму до Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного. Народився я в Мелітопольському районі, тому і прагнув більше дізнатися про особливості ведення сільського господарства в умовах південного регіону. Зараз я навчаюсь на останньому курсі магістратури та з впевненістю можу сказати, що зробив правильний вибір.
  • Як ви дізналися про проєкт «Агрокебети» та чому вирішили взяти в ньому участь?
  • Про проєкт «Агрокебети» я дізнався ще будучи студентом першого курсу, проте навіть уявити не міг, що братиму в ньому участь. Я зацікавився програмою адже вона надає інформацію, яку неможливо отримати у звичайних закладах вищої освіти. Що не менш важливо, «Агрокебети» тісно співпрацюють з українським агробізнесом. Таким чином студенти можуть отримати практичний досвід та запастися знаннями, які допоможуть працювати з викликами сьогодення. Не менш корисними стали порадами менторів, які пов`язані з особистісним розвитком та зростанням.
  • Які можливості вам відкрив проєкт «Агрокебети»?
  • Проєкт дав мені можливість обирати курси під свої потреби. Для себе я поглибив знання з у сфері використання передових технологій на агровиробництвах завдяки курсу «Smart-технології», лектором якого був Вадим Остапенко. Під час навчання я дізнався як застосовувати дрони для обприскування полів, як здійснювати супутниковий моніторинг посівів, а також зрозумів переваги використання диференційних посівів.
  • Чи співпали ваші очікування від проєкту з реальністю?
  • Проєкт мене приємно здивував, адже якість та підхід до викладення матеріалів був на вищому рівні. Будучи абітурієнтом, я саме так уявляв собі якісну освіту, але в університеті, на жаль, на мене чекали лише теоретичні знання, без їхнього застосування на практиці. Тому з моїм навчанням на Агрокебетах я отримав те, чого хотів ще зі шкільних часів.
  • Розкажіть на яких підприємствах вам вдалося пройти практику в рамках проєкту?
  • Моя історія схожа на фільм. Я отримав дзвінок від своєї викладачки — Покопцевої Людмили Анатоліївни з пропозицією пройти стажування в компанії «Байєр». Для мене це було повною несподіванкою, але водночас я одразу погодився. Згадуючи свої відчуття, мені здавалося, що я витягнув «золотий квиток». Моє стажування розпочалося у відділі маркетингу, в центральному офісі компанії, що у місті Києві. Менторство наді мною взяла Вероніка Осіпова. Першим її запитанням було: «чому відділ маркетингу?», адже це не зовсім пов'язано з агрономією. Але як показав час — це було найкраще рішення та місце, де я зміг отримати знання та навички для свого подальшого працевлаштування. Моє стажування було поділено на дві частини. Перша — передбачала візити до господарств з регіональними менеджерами, залучення до процесів сівби на демонстраційних ділянках, відбирання зразків рослин для проведення порівняльних аналізів, моніторинг посівів на наявність захворювань, шкідників та бур'янів. Я вдячний своїй менторці, яка врахувала мою цікавість до поглибленого вивчення умов півдня. Зважаючи на це, мене залучили до АгроАрени Південь, менеджером якої є Ревтьо Микола Васильович. За час мого перебування там, я потоваришував з колегами, тому вдячний їм за те, що вони люб'язно передали свій досвід та проявили зацікавленість у моєму розвитку. Друга частина практики проходила у відділі маркетингу, де я був максимально залучений до процесів обробки та створення інформаційних матеріалів. Там я отримав змогу поспілкуватися з випускниками Агрокебет, які вже знайшли своє місце в компанії та стали висококваліфікованими спеціалістами своєї галузі. Завдяки моїй менторці, я отримав досвід та навички, які сприяли моєму всебічному розвитку. Здобуті знання я використовую у своїй роботі і сьогодні.