Рекордсмен проєкту «АгрокебетиPRO».
Історія Євгена Пенчука про саморозвиток та можливості, які дарує проєкт

Навчання — процес довжиною в ціле життя, особливо зараз, коли знання швидко стають застарілими, а межі можливостей для себе ми визначаємо самі. Такі тенденції демонструють, що навчання стає не тільки засобом для досягнення цілей, але і ключем до постійного розвитку. Сьогодні своєю історією участі у проєкті «АгрокебетиPRO» поділиться учасник курсу Євген Пенчук, власник 8 відзнак від менторів навчальної програми. Команда проєкту «АгрокебетиPRO», за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України», поспілкувалася зі студентом та дізналася яким чином Євген долає виклики та самовдосконалюється, щоб досягати більшого.
  • Євген, нам відомо, що навчальний заклад, студентом якого ви є, знаходиться у Мелітополі. Розкажіть про реальність навчального життя студента-аграрія під час війни?
  • Бути студентом-аграрієм під час війни — це однозначно про відповідальність, рішучість, мобільність, а також здатність до швидкого навчання та прагнення до постійного розвитку. Розуміння того, що твої знання знадобляться країні у повоєнний період — є мотивацією для подальшого навчання та удосконалення новичок! Сьогодні я студент 4-го курсу спеціальності «Агрономія» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Влітку 2022 року у розпалі вступної кампанії, коли університет вже був релокованим до Запоріжжя, адміністрації знадобилась допомога студентів для участі у приймальній комісії. Звичайно, я погодився, адже тільки спільними зусиллями можна подолати всі виклики воєнного часу. Після закінчення вступної кампанії, мені запропонували роботу секретарем деканату на одному з факультетів.
  • Як відбулося ваше знайомство з проєктом «АгрокебетиPRO» та чому вирішили взяти в ньому участь?
  • Першочергово про проєкт «АгрокебетиPRO» я дізнався з інтернет-джерел освітнього проєкту «Агрокебети». Мою цікавість до участі у проєкті підсилили і викладачі факультету. Так як університет є переміщеним до Запоріжжя, безпекова ситуація в регіоні не дозволяла проведення виробничої практики у форматі офлайн, тому проєкт «АгрокебетиPRO» став для мене та моїх колег ідеальним вирішенням цієї проблеми. Онлайн-лекції експертів, екскурсії провідними та потужними підприємствами, проходження тестування та отримання відповідного сертифікату про участь у проєкті — нам зарахували за виробничу практику.
  • Які можливості від проєкту ви побачили для себе?
  • Проєкт відкрив для мене багато можливостей — від набутого досвіду до пропозицій щодо працевлаштування. Він надав ті корисні знання та навички, які знадобляться при подальшій роботі.
  • Чи співпали ваші очікування з реальністю?
  • Проєкт перевершив мої очікування! З першої лекції напряму «Менторство в агро», я зрозумів, що не пропущу жодного заняття! Професійні ментори, представники топових агрохолдингів — це ті люди, в яких хочеться вчитися. Короткі конспекти, в яких висвітленні основні моменти лекції — це ті поради від експертів, до яких однозначно варто прислухатися. Курс «АгрокебетиPRO» дав мені максимум тих знань та вмінь, які можна підкреслити при складанні резюме, що дуже важливо для студента. Завдяки проєкту в мене сформувалося усвідомлення, як знайти своє місце в агро. Саме такими рекомендаціями ділився один з менторів проєкту — Сергій Кравчук, про які я хочу розповісти кожному, хто не мав можливості долучитися до курсу. По-перше, аналізуйте та візуалізуйте. Здійснюйте аналіз — хто і що вас оточує. Візуалізуйте — де в центрі знаходитеся ви самі. По-друге, зосередьтеся. Спробуйте визначитися, чи подобається вам те, що ви бачите, та чим займаєтеся. По-третє, будьте сміливими. Потрібно мати сміливість визнати те, чого ви хочете. Не менш важливо — плануйте. Складайте плани для досягнення омріяного результату, і врешті дійте сміливо та наполегливо. Починайте реалізацію свого плану, головне — не бійтеся помилок. Такі погляди та поради сформували в мене розуміння себе та своїх цілей. Це стимулює до активних кроків у напрямку власної мети, надаючи впевненості у своїх можливостях.
  • На яких підприємствах вам вдалося побувати в рамках проєкту?
  • В рамках проєкту я виконував домашні завдання за які часто отримував відзнаки. Виконавши завдання від експертів Агрохолдингу МХП Наталії Романенко та Петра Пшеничного, при оцінці моєї роботи відзнакою стало запрошення на триденний захід під назвою — MHP AGRI FUTURE на Вінниччині. За три дні івенту я відвідав потужності підприємства ВКВК (внутрішньогосподарський комплекс по виробництву комбікормів) та МХП-Зернопродукт, де ознайомився з інноваціями та цифровими технологіями в агробізнесі. Побачив, як за допомогою дронів можна обприскувати поля, а через GPS керувати трактором чи комбайном. Також було цікаво поспостерігати за процесом виготовлення соняшникової олії. Не менш пізнавальним було знайомство з керівником агронапрямку МХП, під час якого він поділився своєю історією успіху від логіста до топ-менеджера.