Скажу відверто: спочатку я дещо сумнівався, чи збереться достатня кількість учасників конкурсу, чи будуть реально цікаві проєкти і чи ми правильно зробили, обмеживши участь у конкурсі.
Виявилось, що в «агрокебетів» специфічний тип комунікації: вони насправді уважно все вислухали, поставили кілька питань і більше практично не реагували на наші повідомлення. Мене реально хвилювала та тиша, що настала після офіційного старту. Але виявилося, що всі просто пішли працювати над проєктами.
Окрім складної асинхронної комунікації, незвичайним для мене було ще те, що майже всі проєкти було подано протягом останніх кількох годин до дедлайну.
Але після закінчення збору презентацій у процесі ознайомлення із першими роботами ми в журі були приємно здивовані якістю та рівнем підготовки проєктів.
По-перше, були обрані дуже адекватні теми, без зайвого фантазування. Скажу як людина з досвідом в організації хакатонів – це прямо хороший показник.
По-друге, деякі команди справді добре попрацювали над бізнес-моделями та достатньо глибоко занурилися у роботу з даними.
З іншого боку, «Агрокебети Competition» не став винятком серед подібних змагань – частина презентацій була «непрезентабельною». На жаль, в Україні історично є проблема, що описується приказкою: «Вміла готувати, та не вміла подавати». У нас не прийнято вчитися презентувати себе, представляти свою роботу, запаковувати ідеї та публічно їх відстоювати – така культура просто не сформована. І тут є великий потенціал для росту та розвитку.
У більшості українців відсутні presentation skills. Нас все ще вчать бути частиною механізму, але не розказують, як бути окремою особистістю.
Такі конкурси, як «Агрокебети Competition», максимально стимулюють молодь до отримання цих навичок, яких насправді гостро не вистачає. Особливо це допомагає студентам з регіонів, у яких набагато менше можливостей проявити себе та донести свої ідеї. Так, власне, і сталось з проєктом-переможцем, який підготували студенти з Мелітополя. Можу сказати, що завдяки добре структурованій та візуально гарній презентації команді відразу поставили високі бали.
Така можливість прокачати навички створення презентації та її публічного представлення – це дуже важлива частина конкурсу.
Окрім того, такі конкурси – чудова нагода проявити свої лідерські здібності: зібрати команду, розподілити ролі та обов'язки, довести свою точку зору, чи відстояти позицію. Це дуже важливо, адже ми говоримо про студентів, які в майбутньому стануть управлінцями. Вони мають чітко, адекватно та зрозуміло доносити свою думку.