Стань студентом прогресивної програми - отримай квиток у майбутнє!
Який диплом ти маєш?
Обери один із університетів, в якому бажаєш навчатися на програмі “Агрокебети”:

Олександр Хмелюк, LNZ:
«Найбільший попит зараз на «терапевтів загальної практики» — на агрономів»

Олександр Хмелюккерівник Агродепартаменту компанії LNZ, що є гарним та надійним партнером проєкту «Агрокебети». Він знає все як про напрямки роботи компанії (насінництво, агровиробництво та дистрибуція), так і про спеціалістів, які потрібні для цих робіт. Тож розпитали його про те, що студентам треба отримати від навчання, та про перспективи для тих, хто гарно вчитиметься.
Які знання потрібні студентам аграрних спеціальностей, щоб бути затребуваними серед агрокомпаній?
Насамперед хочу сказати, що знань багато не буває. Що ширшим буде коло знань, то більше буде в наявності компетенцій для ухвалення зважених та ефективних рішень. Відповідно буде збільшуватись затребуваність таких спеціалістів.

Якщо ж детальніше, то хочу сказати, що основним завданням технології вирощування є забезпечення вимог культури, сорту чи гібриду. Відповідно, для реалізації їх потенціалу в першу чергу потрібно знати їх біологію та вимоги в цілому.

Тож слід мати достатні знання з базових, фундаментальних наук: біологія, ґрунтознавство, агрохімія. Але в подальшому, заклавши потенціал культури, не менш важливим є його збереження, тому в нагоді стануть і знання з захисту рослин.

Які культури та напрямки агрономії Ви вважаєте найбільш перспективними (для студентів)?
Мені важко виділити якусь культуру чи їх групу, якийсь окремий напрям агрономії окремо, як перспективний.

На мою думку, перспектива в першу чергу буде залежати від ефективності. Бути успішним можна у вирощуванні будь-якої культури, у тому числі і нішевої.

З напрямком ще складніше, оскільки на рослини діють всі фактори одночасно та у взаємодії. Надлишок будь-якого з них не може компенсувати нестачу іншого. Тому досягти значних успіхів в одному із напрямків без достатніх знань та урахувань інших буде складно.

Тут швидше за все слід говорити про збалансований рівень, який завжди слід підвищувати.
Спеціалісти яких спеціальностей будуть потрібні агробізнесу в середньо та довгостроковій перспективах?
На мою думку, зараз найбільший попит на «терапевтів загальної практики» — на агрономів.

Дещо менший він на галузевих фахівців, наприклад, з захисту рослин чи з агрохімії. Проте із розвитком галузі ринок праці також буде трансформуватись і буде збільшуватись попит більш кваліфікованих фахівців за напрямами.
Чого не вистачає випускникам університетів, які зараз приходять на роботу в крупні аграрні компанії?
Сумно, але їм не вистачає майже всього.

Я не хочу вдаватись у полеміку про ситуацію, яка є з аграрною освітою. Однак рівень виробництва, як це не парадоксально звучить, є вищим за рівень освіти та науки.
Хоча одне можна виділити, це — мотивація.
Ваші побажання студентам, які цього року підуть на програму «Агрокебети»?
Олександр Хмелюк
керівник Агродепартаменту компанії LNZ
У першу чергу хочу побажати не втрачати можливості навчитись в умовах сучасного виробництва та не згаяти час, який ніколи не повернеш.

У вас є унікальна можливість заскочити на один, два чи навіть три щаблі вище: на старті вашої кар'єри все залежить від мотивації. Тому не згайте цієї нагоди, адже в житті не так їх багато.
Олександр Хмелюк
керівник Агродепартаменту компанії LNZ
У першу чергу хочу побажати не втрачати можливості навчитись в умовах сучасного виробництва та не згаяти час, який ніколи не повернеш.

У вас є унікальна можливість заскочити на один, два чи навіть три щаблі вище: на старті вашої кар'єри все залежить від мотивації. Тому не згайте цієї нагоди, адже в житті не так їх багато.
Освітній проєкт «Агрокебети» започатковано асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» у 2019 році. Його мета – підготовка farm managers нового покоління для потреб сучасного агробізнесу. Магістерська програма реалізується у шести навчальних закладах: з 2019 року – у Національному університеті біоресурсів та природокористування, а з 2020 року – ще й у Сумському, Луганському, Херсонському, Миколаївському та Таврійському національних аграрних університетах.
Проєкт підтримують провідні компанії України: New Holland, ІМК, Bayer, Галс Агро, HarvEast, Syngenta, Amazone, LNZ Group, Limagrain, Horsch, Kuhn, УАПК.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
Ментори
© 2021 Aгрокебети