Голова Наглядової ради освітнього проєкту «Агрокебети», президент УКАБ, Алекс Ліссітса, окреслив вектор, за яким планується реалізація програми в регіонах: «Задача нашого проєкту проста: по-перше - ми хочемо відібрати кращих з кращих на наші програми в аграрні університети країни. Розуміємо, що будемо стояти в конкуренції з іншими напрямками, починаючи від металургії та закінчуючи туризмом. Тому, маємо отримати найкращих студентів саме в аграрні заклади освіти. По-друге - ми хочемо, щоб ці студенти, які закінчили університети, пішли працювати в сільське господарство, а не їхали за кордон чи в інші місця. Тут наша соціальна задача, яка заключається в тому, щоб надати в Україні високооплачувані робочі місця для кращих дітей. Саме 100%-ве працевлаштування є основним ідикатором успішності програми «Агрокебети» по закінченню кожного магістерського циклу. І третій момент - ми ставимо на меті показати українському суспільству, що бізнес і українські заклади вищої освіти можуть працювати разом, хочуть це робити і можуть реформувати з середини нашу складну забюрократизовану систему аграрної освіти».
Ректор Сумського НАУ , Володимир Ладика підтримав: «Головне - це дійсно мотивація. Я абсолютно переконаний, що головним драйвером розвитку є інтерес. Тому, з самого початку треба зрозуміти, яких молодих людей ми відбираємо. Перейшовши на спеціальність «Агрономія» в Сумському НАУ, ми дещо спрощуємо задачі, які пов'язані зі вступом, але такий легкий вступ не повинен стати на заваді отримання якісних показників. Вважаю, що саме відбір студентів може стати одним із головних показників успішності проєкту».
Для розвитку програми «Агрокебети» в Сумському регіоні також є важливою підтримка від державних місцевих органів. Це підкреслює необхідність впровадження даного проєкту та отримання позитивних результатів для аграрної сфери.
Олександр Маслак, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА зазначив наступне: «Проєкт «Агрокебети» є дійсно інноваційним та не подібним до інших магістерських програм підготовки фахівців для аграрного сектору, тому він має набути поширення і впровадження на Сумщині. Безумовно, сьогодні у практичній діяльності виникає відсутність необхідних знань, які пов'язані з фінансами, економікою та управлінням невеликих господарюючих суб'єктів. За результатами останніх років, виникають значні втрати саме через те, що відбуваються зміни в податковій та фінансовій системах і керівники підприємств не завжди встигають за цими змінами і несуть значні фінансови збитки. Тому, говорячи про універсального фахівця, який готовий взяти на себе всю відповідальність управління окремим підрозділом великої аграрної компанії - це безумовно прогрес і, сподіваюсь, дана програма буде слугувати підвищенню ефективності діяльності в аграрному секторі».
Проєкт «Агрокебети» фокусується саме на практичних знаннях для студентів, які відразу ж апробуються на піврічній практиці. Студенти проходять повний аграрний цикл виробництва завдяки підтримці бізнесу та зацікавлених місцевих агрокомпаній.
Генеральний директор ТОВ «Молоко Вітчизни», Федір Рожко засвідчив: «Ми маємо робити такі програми і показувати молодим людям, що працювати в агро престижно і перспективно. Окрім залучення професіоналів до програми та забезпечення бази практик, зі студентами потрібно працювати також в напрямку психології. Оскільки питання комунікації та соціального розвитку випускників стоять зараз на рівні практичних навичок».
«Запровадження програми «Агрокебети» - це синергія освіти, влади і бізнесу. Це спільні зусилля заради забезпечення якісної підготовки затребуваного фахівця», - підсумував Валерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи СНАУ.