Нагадаємо, що 14 лютого 2020 року Вінницький національний аграрний університет підписав меморандум про співробітництво з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» щодо запровадження новітньої магістерської програми «Агрокебети».
Голова Наглядової ради освітнього проєкту «Агрокебети», президент УКАБ Алекс Ліссітса, зазначив: «Партнерство з ВНАУ для нас є дійсно стратегічним, оскільки саме на Вінниччині знаходиться велика кількість сільськогосподарських підприємств, як великих, так і середніх, які давно вже тісно співпрацюють з університетом».
Враховуючи всі особливості регіону, проєкт буде функціонувати на базі спеціальності «Агрономія» та адаптований до потреб саме Вінницького НАУ та місцевих партнерів.
Калетник Григорій, президент Вінницького національного аграрного університету відмітив, що можливість реалізувати проєкт у Вінниці є результатом багаторічної співпраці УКАБ та комітету ВНАУ.
«Вважаю, що завдяки проєкту «Агрокебети» нові можливості отримують не лише самі студенти-випускники, а також університет, оскільки зможе свій потенціал науково-педагогічних працівників озброїти відповідними знаннями, - додає Григорій, - Також ми прийняли рішення, що наші технологічні факультети, такі як «Агрономія» та «Інженерія» будуть так званою своєрідною базою, проте сподіваємось, що нам вдасться вмонтувати в програму і бакалаврів інших факультетів, у чому є сьогодні така потреба в аграрній сфері».
За словами Ткачука Миколи, Директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації, останнім часом Вінниччина динамічно розвивається та постійно трасформується в різні форми господарювання.
«Наразі маємо 846 сільськогосподарських підприємств, 1893 фермерських господарств та активно розвиваються особисті студентські господарства, яких в нас в області більше 270 тис. Маючи такий потенціал аграріїв, Вінницька область, відповідно, займає чинні місця у виробництві сільськогосподарської продукції та у 2019 році обсяги виробництва валової продукції склали 23,1 млрд грн. Питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції - 8,5%. Це все свідчить про те, що агрокомплекс працює динамічно і використовує новітні технології, - зазначає Микола Ткачук, - але продукція потребує вдосконалення і потрібно вміти не лише її виростити, а й реалізовувати це належним чином. В такому випадку, аграрний університет є базовим не лише в галузі сільського господарства, а й екологічному напрямку, оскільки ми розуміємо, що треба йти далі. Тому, студенти з аграрного університету, які формують подальшу програму «Агрокебети», мають бути багатофункціональними в сільському господарстві, а не тільки у вузькому напряму агрономії чи окремо в механізації. Сьогодні потрібен фахівець, котрий знає, що поряд з виробництвом є ще інші питання, які повинні розвивати аграрний бізнес як Вінницького регіону, так і держави в цілому».
«Такого досвіду і такого масштабу, як пропонує проєкт «Агрокебети» в університеті ще не було, тому це надзвичайно цікаво. Іншим позитивним показником є те, що не лише місцеві агрохолдинги, але і провідні агрокомпанії Вінниччини долучилися до реалізації проєкту і висловили велику зацікавленість. Для студентів найбільша відмінність на проєкті буде в тому, що в програмі заплановані не просто екскурсії на виробництва, а повноцінна практика та робота в агропідприємствах з новітнім обладнанням та технологіями», - додає Лутковська Світлана, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності ВНАУ.