На що звертають увагу НR при оцінюванні соціальних мереж кандидата Переглядаючи соціальні мережі, варто розуміти, що їх оцінка рекрутером не обмежується перевіркою фото на пристойність та адекватність, а також пошуком дописів про котиків та рецепти. Аналіз профілю відбувається значно детальніше, адже професійний НR має специфічні знання зі сфери психології.
Так, за даними дослідження, проведеного соціальним проєктом «Вільно», роботодавці очікують побачити у соціальних мережах кандидата:
- підтвердження експертності та відповідного рівня кваліфікації;
- відповідність кандидата його професійному статусу;
- коментарі про нього від інших користувачів.
Найчастіше роботодавці відмовляють у працевлаштуванні тим, у кого знаходять у соціальних мережах наступне:
- провокаційні фото, відео, а також текстові дописи;
- публікації, які підтверджують пристрасть кандидата до алкоголю або наркотиків;
- дискримінаційні висловлювання щодо раси, національності, статі або релігійних переконань інших людей;
- публікації, які підтверджують здійснені кандидатом раніше злочинні дії: адміністративні правопорушення, крадіжки, незаконне проникнення на чужу територію тощо;
- безграмотність та погані навички комунікації;
- недоречне статусу та іміджу компанії основне фото та нікнейм;
- публікації, які містять конфіденційну інформацію про попередніх роботодавців;
- брехню кандидата, наприклад, про свою відсутність в соціальних мережах, хобі та спосіб життя тощо.
Варто усвідомлювати, що дослідження соціальних мереж відбувається не для пошуку позитивних моментів біографії, а для виявлення того, про що хотілося б замовчати. Адже усе найкраще про себе кандидат розповідає в резюме та мотиваційному листі.
Також в поле зору досвідченого рекрутера потрапить ваша активність у соціальних мережах. Однак вона має бути доречною сфері діяльності, адже для претендента, який планує працевлаштування в СБУ, завзяте ведення соціальних мереж точно не стане перевагою, в той час як для копірайтера чи pr-менеджера — навпаки.
Групи ти вподобані сторінки також можуть багато розповісти про ваші захоплення. Вас вважатимуть несерйозним, якщо у ваших підписках будуть сумнівні сторінки інфантильного спрямування чи групи з азартними іграми.
Якщо вас сприйняли на роботу, не варто розслаблятись та забувати про гігієну своїх соціальних мереж, адже близько 42% працедавців продовжують відслідковувати дії своїх працівників у соціальних мережах.