Порада перша: з'ясуйте час своєї максимальної ефективності. Якщо ви сова, марно планувати справи на ранок і чекати геніальних рішень, а якщо жайворонок — не відкладайте завдання на ніч. Якщо вам складно одразу включатися в роботу після пробудження та необхідно набрати темп для роботи — в першу чергу виконуйте монотонні та менш важливі задачі, наприклад, відповідайте на листи. До більш складного та відповідального приступайте, коли ваш організм прокинеться.
Порада друга: встановлюйте межі. У робочий час будьте на роботі, навіть якщо фізично ви знаходитеся вдома. Спочатку завершіть робочий день, а потім приділіть час для сім'ї. Віддалена робота має такий недолік, як спокуса вашої постійної доступності для інших членів сім'ї. Звісно ситуації бувають різними, але краще дотримуватися здорового балансу і не привчати інших до вашого постійного залучення у домашні процеси в робочий час.
Порада третя: телепати у наш час рідкість — спілкуйтеся. Для того, щоб сповістити про проблему, попросити про допомогу або запропонувати ідею варто говорити прямо. Часто люди, які знаходяться фізично поряд, не завжди можуть зрозуміти, що у вас на думці чи на що ви натякаєте. При віддаленому форматі взаємодії із колегами ці шанси ще ближчі до нуля. Тому відкрите спілкування допоможе вберегти вас від непорозумінь з колегами та попередити провали як у вашій роботі, так і команди.
Порада четверта: мінімізуйте фактори, які можуть вас відволікати. Якщо є можливість — виділіть окрему кімнату тільки для роботи. Закривайте двері та сповіщайте всім, що ви зайняті, попросіть не турбувати вас без нагальної потреби. Доречно закрити непотрібні для роботи вкладки у браузері та вимкнути сповіщення із соціальних мереж, якщо це дозволяє специфіка вашої робота.
Порада п'ята: подбайте про робоче місце та атмосферу. Не працюйте з ліжка в піжамі, оскільки це невілюватиме відчуття того, що ви на роботі. Психологи кажуть, що концентрація та продуктивність підвищуються, коли людина робить притаманні для офісної роботи речі: одягається у повсякденне вбрання, наводить лад на робочому столі тощо. Слідкуйте за тим, щоб домашня атмосфера спонукала до праці, а не відпочинку та ліні.
Порада шоста: не ігноруйте фізичні потреби. Працюючи з дому, деякі люди гублять відчуття часу та ігнорують прийоми їжі або розминку. З часом це призводить до перевтоми та виснаження організму. Тому повноцінно харчуйтеся та не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі.
Порада сьома: cпілкуйтеся з колегами. Віддалений формат роботи впливає на наші соціальні зв'язки. Щоб відчувати свою приналежність до робочого колективу та компанії у якій ви працюєте, підтримуйте комунікацію з колегами. Можна проводити ранкову каву у Zoom або вигадати інші традиції, які підтримають ваші співробітники. Спілкування не тільки на робочі теми допоможе учасникам команди розгледіти одне в одному особистостей.
Порада восьма: розкажіть про свій розклад команді. Всі ми різні, а віддалений формат роботи дозволяє коригувати години зайнятості. Для ефективної роботи та зручної взаємодії сповістіть колег про свій графік та години залученості у робочий процес. Це покращить не тільки ваше планування робочого дня, але й допоможе іншим членам команди.
Порада дев'ята: використовуйте таск-менеджери. Психологи стверджують, що наочне відображення виконаних завдань покращує настрій, посилює віру в себе та мотивує на подальшу роботу. До того ж, таким чином ви вноситимете у список всі необхідні завдання та нічого не пропустите. Користуйтеся такими сервісами як: Trello,
Jira, Basecamp, Todoist чи Asana.
Порада десята: навчіться відмовляти. Віртуальне спілкування робить людей сміливішими, тому цілком можливо, що вас проситимуть виконувати роботу, яка не належить до сфери ваших обов'язків. В реальному житті, як правило, такі прохання менш поширені, оскільки колега може побоюватися негативної відповіді чи реакції. Звісно, якщо без вашої допомоги не обійтися, а ситуація не носить систематичного характеру, то допомогти варто. Такі звернення не повинні бути звичною практикою.