Error get alias
Error get alias
Стань студентом прогресивної програми - отримай квиток у майбутнє!
Який диплом ти маєш?
Обери один із університетів, в якому бажаєш навчатися на програмі “Агрокебети”:

Робота учасника №9 всеукраїнського конкурсу «Перспективний агрополітик України 2020»

В рамках «Агрокебети Онлайн» обрано 20-ку кращих есе: власне бачення конкурсанта розвитку сільського господарства та ролі аграрної політики України в середньочасовій перспективі 5-7 років за напрямками: земельна реформа; регуляторна політика; міжнародна торгівля; державна підтримка; розвиток сільських територій.
Партнерами проєкту «Агрокебети Онлайн» стали компанії Юпітер 9 Агросервіс та Syngenta.
Как планировать дела чтобы повысить личную эффективность
Вступ
Неможливо скопіювати модель аграрної політики успішної країни і застосувати її без змін в Україні через ряд відмінностей. Насамперед через ментальність, соціально-економічний стан, історичний розвиток, політичну ситуацію, географічне розташування та інше, але ми можемо проаналізувати те чи інше політичне рішення і його наслідки для економіки. Через велику долю АПК в ВВП України і велику кількість зацікавлених груп, агрополітичні рішення які повинні були б сприяти розвитку економічного сектору часто приймаються на користь інтересам однієї групи людей з плачевними наслідками для іншої, як наприклад, було з соєвими правками. Крім того, що СГ бізнес у багатьох країнах приваблює підприємців великими дотаціями, в Україні це створює додаткову корупційну складову і відповідно складну проблему, яку нам потрібно вирішити. Розкриваючи тему есе, я хочу розкрити основні напрямки, якими займається аграрна політика, а саме: земельна реформа, регуляторна політика, міжнародна торгівля, державна підтримка, розвиток сільських тереторій. Але не потрібно забувати і про інші, не меньш важливі напрямки АП: екологічне виробництво, маркетинг, логістика, освіта і наука, екологія, відновлювальні і невідновлювальні ресурси, виробництво і фактори виробництва. Частину відповідей, згідно з умовами конкурсу ви зможете прочитати у скороченому варіанті на дві сторінки, але для тих кому цікаво блище «ознайомитися» з моїми політичними поглядами, в кінці залишу повну версію (версії дещо відрізняються, повна версія більш цікава і з більшою кількістю прикладів, пропозицій і пояснень рішень).

Земельна реформа
Україна завершує перехід від екстенсивного розвитку до інтенсивного, але на порозі змін залишається одне не вирішене питання – земельна реформа. Ця реформа на слуху у будь-якого пересічного Українця, через банальну, на перший погляд, причину – популізм. Земельна реформа стоїть в одному ряду з мовним питанням, інтеграцією в ЄС і пенсійним віком, однак на жаль, замість конструктивної реформи у цих сферах, політики десятиліттями спекулюють на цих питаннях і перетягують виборців з однієї сторони в іншу. Тому потрібно раз і назавжди закрити питання земельної реформи і нарешті відкрити ринок. Хоча Україна відносно недавно у ринковій економіці, наші предки тисячоліттями прагнули бути незалежними і розпоряджатися землею, тому ми повинні нарешті дати їм це право. Українці повинні вчитися розпоряджатися власністю, як земельною так і інтелектуальною. Тому я за відкриття ринку землі і багато пунктів з актуальної реформи мені імпонують. Позитивно ставлюся до відкриття ринку спочатку для фізичних осіб. По-перше, так ми зможемо знизити страх українців перед реформую, по-друге, дамо ще декілька років, щоб малі і середні фермери змогли сформувати свій земельний банк. А середній клас зможе диверсифікувати свій портфель інвестиції і стати землевласником. Правильне рішення про купівлю землі виключно через банківський рахунок. Це гарний фундамент для виходу економіки з тіні, і ми вже бачимо як стрімко збільшується кількість мільйонерів. У мене є пропозиція надати перевагу в купівлі землі сусідам, це допоможе в консолідації земель. Однак потрібно захистити ринок від зарубіжних фондів, порівняно з якими наші Агрохолдинги здаються крихітними, тому підтримую пропозицію Алекса Ліссітси про надання переваги в купівлі земель підприємствами, які обробляють землі протягом терміну ,який перевищує 3 роки і заборону купівлі РФ. Основне побоювання – це дотримання владою прийнятого закону і відкритя ринку. Політика в Україні повинна ставати більш передбачуваною.

Розвиток сільських територій
Потрібно забезпечити селян безкоштовним доступом до інтернету, інакше ми будемо знову і знову отримувати покоління низькокваліфікованих працівників. Потрібно створити зони з безкоштовним WI-FI. Селяни повинні відчувати перевагу життя у селі, а не робити все для виїзду з віти. Пропоную розробити загальний план забудови села, в якому буде розписана кількість спортивних майданчиків, стоматологічних кабінетів, кінотеатрів в залежності до розміру села і налаштувати інформаційних супровід і кредити за низькою ставкою для підприємців, які захочуть інвестувати в такі проекти. Безумовно, я прихильних децентралізації і мені подобається адміністративно територіальна реформа, результатом якої є села, які розквітають одне за одним. Але потрібно підкріпити реформу зміною системи мотивації для сільських голів і створити курси для діючих і майбутніх управлінців, оскільки звичайна система освіти уже давно не є ефективною. Звільнення від оподаткування на прибуток на 10 років з умовою реінвестування у підприємство стане у допомозі розвитку села. Потрібно сформувати фонд дешевих кредитів для інфраструктурних об'єктів села і надати сільській раді можливість проектного кредитування.

Міжнародна торгівля
Створити список основних галузевих міжнародних виставок і подбати про постійну присутність стенду made in Ukraine. Створити прозорий тендер і рекомпенсувати участь кращих малих і середніх підприємств. Підвищити ефективність торгових палат і відкрити їх у країнах-партнерах України. Підвищення ефективності системи мотивації для залучення кращих менеджерів.

Регуляторна політика
Якщо відштовхуватися від TRI (trade-reduction index), можна зауважити тенденцію у країнах, що розвивають, ріст з від'ємних коефіцієнтів до 0. Це свідчить про прийняття меншої кількості рішень, які негативно впливають на валові обсяги торгівлі. У свою чергу країни з ефективним СГ зменушують допомогу з додатних показників до 0, тим самим підтримуючи АПК у ринкових умовах. Постійний діалог з основними трейдерами допоможе розв'язати існуючі проблеми, адже ніхто не знаю ситуацію краще стейкхолдерів. Потрібно переходити на принципи інтегрованої охорони рослин, підвищити контроль авторських прав і зменшити кількість препаратів невідомого походження.

Державна підтримка

Україна не може дозволити великі дотації в АПК, крім того, великі дотації деградують СГ, велика частина підприємств стає не ефективною і тримається виключно за рахунок них, крім цього дотації порушують основні принципи ринкової економіки і рівноправності. Якщо додати корупційну складову, яка присутня в Україні, отримаємо повністю не ефективний інструмент. На мою думку, дотації повинні надаватися тільки в кількох випадках: перехід на еко виробництво, створення дотації на 5 роки залежно кількості гектарів, і рекомпенсцація частини витрат на сертифікацію. Виплачувати 5 річну фіксовану допомогу під багаторічні насадження. Для підвищення кваліфікації агрономів, після здобуття ОС магістр видавати під проектну роботу до 10000$ і 20000$ кредиту під 5%. Розробити пільговий план для Донецької і Луганської областей. Якщо глянути на NRA I RRA країн з ефективним СГ, то побачимо що з ХХІ ст. показники знижується до 0, що означає послаблення дотацій і вирівнювання умов з іншими секторами економіки. Україна не може дозволити витрачати на субсидії продуктів харчування для малозабезпеченого населення, оскільки на мою думки це пряма аналогію до дати риби, а не вудку. Подібна ситуація і з біоетаналом, тут потрібно керуватися виключно ринковими законами і дозволити підприємцям самим вирішувати чи це рентабельно для них. У майбутньому, можливо, розглянути варіант впровадження обов'язкових 5 % використання біопалива в стосунку до цілого споживання.

Висновок
АПК – бізнес, а бізнес повинен бути прибутковим. Головна задача аграрної політики не вставляти палки в колеса підприємцям, створити рівні умови і те на що «не має часу думати», стратегію. Регулятор повинен однаково дбати і про малий, і про великий бізнес. Хоча АПК займає велику частину в структурі виробництва України, він не може вирішити усіх проблем і не являться високомаржинальним в порівняно з ІТ. Ми не можемо допустити, що б ще одне покоління «збирало колорадських жуків руками», поки в Америці засновується новий Єдинорог. Сьогодні аграрна політика не може працювати у вакумі і бути ефективною без паралельного розвитку інших галузей, наприклад: енергетичної, фіскальної, машинобудівної та інших. Потрібно інвестувати в інфраструктуру і змінювати політичний клімат ситуація, коли український інвестор, обираючи країну для інвестування, не зупиняється на рідній, через політичну ситуацію не допустимо.
ПОДАВАЙ ЗАЯВКУ на участь в освітній магістерській програмі «АГРОКЕБЕТИ»
Нагадаємо, що у січні 2019 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» започаткувала магістерську програму «Агрокебети» з підготовки Farm Managers нового покоління.

Ідею створення проєкту підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
Close
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
© 2020 Aгрокебети