Стань студентом прогресивної програми - отримай квиток у майбутнє!
Який диплом ти маєш?
Обери один із університетів, в якому бажаєш навчатися на програмі “Агрокебети”:

Анастасія Фесун: «Хочеш бути в тренді – постійно рухайся»

Продовжуємо серію інтерв'ю з перспективними та талановитими студентами, які мають бажання стати студентами новітньої магістерської програми «Агрокебеты». В нас була змога поспілкуватись з Анастасією Фесун, випускницею Словацького сільськогосподарського університету в м. Нітра та студенткою 3-го курсу факультету аграрного менеджменту НУБіП.
Анастасия Фесун
- Розкажи про себе та свою освіту.

Свого часу я одночасно вступила на навчання в два університети. Уже цього року я отримала освіту бакалавра по спеціальності «International Trade with agrarian Commodities» в Словацькому сільськогосподарському університету в м. Нітра, а також закінчила паралельно 3 курс університету НУБіП по спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Навчання за цією програмою на факультеті аграрного менеджменту дозволяє формат паралельного навчання з можливістю отримання двох дипломів - українського та європейського зразка. Ті предмети, які співпадають взаємовизнаються обома університетами в рамках Угоди про співробітництво між НУБіП України та Словацьким аграрним університетом.

- Якщо порівнювати освіту в Україні та за кордоном, які, на твою думку, основні відмінності?

По-перше, хочу виділити те, що в Україні під час навчання роблять дуже великий наголос саме на теорії. В Словаччині ж є багато практики та розглядаються реальні практичні кейси. В мене вже з першого курсу почались вузькоспеціалізовані предмети. На кожну пару ми читаємо публікації The Economist, New York Times, BBC Economist, обговорюємо останні актуальні економічні новини в світі. Спочатку було дуже важко, проте, з іншої сторони, ти не втрачаєш час, а одразу повністю поринаєш в свою спеціальність. В Україні ж перших 2 роки ми вчимо предмети широкого профілю, що для мене є мінусом.

По-друге, хочу акцентувати на тому, що в Словаччині є університетська інформаційна система, в якій можна зробити все: знайти контакти викладача чи одногрупника, зареєструватись на екзамен, здати семінарські, курсові, дипломні та домашні роботи в електронному вигляді, тощо. В системі є розклад занять і, навіть більше, – ти сам собі можеш сформувати розклад: є вибіркові предмети, просто заходиш в систему і обираєш саме ті предмети, які хочеш відвідувати і одночасно там же можеш побачити повний опис предмету, відсоток успішної здачі дисципліни, середній бал, список рекомендованих джерел з кожного предмету.

По-третє, різний рівень комунікації з викладачами. В кожного викладача є години консультацій, які вони вносять в інформаційну систему і студенти можуть домовлятись про зустрічі. Це навіть можливо робити з деканом. Немає жодних проблем, щоб домовитись про зустріч, це навпаки вітається.

В Україні ж, як на мене, є певний "розрив" між студентом та викладачем і ця нерівність дуже це відчутна. За кордоном такого нема – там роблять все для того, щоб студенту було комфортно, а викладачі до тебе відносяться як до свого колеги. Але, можливо, я це відчувала, тому що більше часу знаходилась саме на навчанні в Словаччині.
поле колос агрокебети
- Чому саме агро?

Почалось все з дитинства – в мене в мами і тата аграрна освіта. Світ змінюється з колосальною швидкістю і для того, щоб встигати за цими процесами, потрібно постійно рухатись. Але є те, що завжди залишається незмінним - це потреба в їжі, яка була і залишиться актуальною в будь-який час. І також агро – це гроші, і якщо ти хороший спеціаліст та піймаєш хорошу нішу, то зможеш дуже добре заробляти..

- Чим тобі подобається проект «Агрокебети»?

Коли я вперше потрапила на сайт проекту, то подумала, що нарешті придумали щось не «совкове» для магістратури - нове та інноваційне. Мене дуже зацікавила система менторства, це дійсно круто. Просто все-таки теорія теорією, а я більше схиляюсь до того, що практика - це найголовніше. Ніде я не знайду більше інформації, ніж з вуст досвідченої людини, яка брала участь в реальних кейсах та може розповісти, як бути в різних ситуаціях.

Очікую від проекту більше діджиталізації, більше інноваційних підходів до навчання. В мене багато друзів вступає на навчання на Агрокебети, буду активно слідкувати за процесом і планую вступити на майбутню хвилю студентів у 2020 році.

- Які маєш плани на майбутнє?

Мені близька економічна діяльність та консалтинг. Наразі я проходжу курс в компанії KPMG, яка проводить літній кемп по податкам. Тобто мені ближче напрям економіки, пов'язаний з агро.

Щодо місця проживання - за три роки звикла до західної ментальності і мені в Словаччині комфортніше, проте в Україні - рідні та сім'я. Але можливості є кругом, і якщо ти хороший спеціаліст, то ти завжди будеш затребуваним. Мій план – якщо не вийде влаштуватись на роботу за кордоном, то повернусь в Україну працювати в міжнародній компанії.
агрокебети агро образование
- Розкажи, чим цікавишся, крім навчання?

Мене дуже цікавить туризм. Маю досвід робити в туристичній компанії, ми розробляли унікальні індивідуальні маршрути, навіть займались агротуризмом.

З дитинства батьки привчали мене до вивчення іноземних мов - англійську мову я почала вивчати в 3 роки, італійську - в 5, а вже в 16 - почала вивчати арабську мову. Переконана, що за мовами майбутнє:

«Ти - стільки разів людина, скільки мов ти знаєш».

Хоча, з іншої сторони, світ розвивається такими темпами, що онлайн перекладачі зможуть повноцінно замінити перекладача.

Ходжу в спортзал, в дитинстві займалась професійним плаванням, потім пішла в танці. Але, якщо чесно, то взагалі не люблю спорт і захоплююсь людьми, які від цього отримують задоволення.

Захоплююсь психологією та полюбляю читати про відносини між людьми. Також люблю фантастику та містику, обожнюю історичні фільми.

- Какие ресурсы ты используешь для саморазвития?

Coursera - це топ. Оскільки мені подобається туризм, купую журнал Condé Nast Traveler. Також полюбляю бізнес-видання, читаю The Economist, New York Times. Якщо людина хоче йти в економіку, вона має розуміти, що відбувається в світі. Що стосується вивчення мов, то раджу дивитись фільми та читати книжки в оригіналі, причому не адаптовану літературу нашими виданнями, а саме в оригіналі від автора.

На мою думку, дуже важливо матеріальні ресурси вкладати в свій особистий розвиток та знання. Потрібно інвестувати в те, що подобається і буде вам щастя :) Мало того, що в результаті ти отримаєш задоволення, але й потім на цьому зможеш заробляти гроші.
Нагадаємо, що у січні 2019 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» започаткувала магістерську програму «Агрокебети» з підготовки Farm Managers нового покоління.

Ідею створення проєкту підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
Close
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
© 2020 Aгрокебети