На початку 2022 р. в Україні нараховувалось близько 500 органічних операторів, а загальна площа сільськогосподарських угідь, на яких провадилось органічне виробництво, склала 462.225 га.
На світовому ринку органічне землеробство вирішує цілу низку проблем: зокрема, зменшення негативного впливу інтенсивного сільського господарства не лише на навколишнє середовище, але і на обсяг доступних природних ресурсів, без яких ведення агровиробництва неможливе.
Органічне сільське господарство має екологічні переваги, які проявляються у тому, що воно має великий потенціал, щоб виправити попередньо перелічені негативні тенденції, а також скоротити викиди вуглекислого газу, закису азоту й метану, які сприяють глобальному потеплінню.
Однією зі складових органічного землеробства є захист різноманітних культур у такий спосіб, щоб не зашкодити ані ґрунту, ані оточуючому середовищу, ані урожаю. Саме цю проблему і вирішує новий освітній продукт - курс
«Інтегрований захист рослин».
У навчальних та практичних матеріалах програми використані матеріали Університету Айдахо (США) та проєкту "Мисливець на комах", а також матеріали провідних українських та міжнародних експертів.
Курс
«Інтегрований захист рослин» покликаний надати слухачам теоретичні засади та навички практичного впровадження біологічного захисту від шкідливих організмів з урахуванням ключових факторів: видового складу шкідливої та корисної фауни, агрокліматичних умов та фітосанітарної ситуації.
Під час навчання буде приділена особлива увага значенню мікроорганізмів у регуляції чисельності шкідливих організмів у біоценозах, а також можливостям використання бактерій грибів, нематод та вірусів в якості біологічних пестицидів у відкритому та закритому ґрунті.
Студенти дізнаються про основні підходи до біозахисту рослин, а саме:Курс складається з 10 лекцій середньою тривалістю по 25 хвилин. Після прослуховування лекцій слухачам пропонуються тести на перевірку засвоєного матеріалу. У випадку успішної здачі тестів надається сертифікат.