Error get alias
Error get alias
Стань студентом прогресивної програми - отримай квиток у майбутнє!
Який диплом ти маєш?
Обери один із університетів, в якому бажаєш навчатися на програмі “Агрокебети”:

Алекс Ліссітса: «Проект Агрокебети змінить систему аграрної освіти в Україні»

Десять передових аграрних компаній об'єдналися, щоб запустити пілотну магістерську програму з підготовки 50 менеджерів нового зразка для агробізнесу.
Студенти отримають прикладні знання та розуміння всіх процесів, які відбуваються в аграрному секторі, а також корисні практичні навики в таких напрямках, як інженерія, агрономія, IT, precision farming тощо.

Алекс Ліссітса, президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», під час особистого інтерв'ю з Михайло Кухарем, викладачем макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ, в програмі ЕКОНОМІК'$ розповів про новий освітній проект, який покликаний змінити систему аграрної освіти в Україні.

Сучасна аграрна освіта України вже давно потребує кардинальних змін та нового підходу в підготовці кадрів. Аби з'являлись і ефективно запроваджувались нові технології, необхідно, аби в аграрних вищих навчальних закладах уже готували спеціалістів, які знають, як працювати з технологіями майбутнього.

Читайте про етапи проекту "Агрокебети" за цим посиланням.

Однією з проблем аграрної галузі є дефіцит кваліфікованих кадрів на селі. У роботі з найновішою технікою, котра коштує сотні тисяч доларів, потрібні працівники, які мають широкі прикладні знання в використанні нових технологій. Проте, висококваліфікований персонал не поїде в село. Беручи до уваги те, що минулого року Україна підвищила зарплати в середньому на 50% при інфляції в 9%, то через рік чи два вона вийде на середні польські зарплати в 800-1000 доларів для фахівця середньої кваліфікації. Це означає, що структура витрат незабаром зміниться докорінним чином і ті, хто цього наразі не розуміють, можуть опинитися в програші в найближчому майбутньому.

«Дуже важливо, що нині до розв'язання проблеми освіти долучається бізнес. Ми давно виношували з колегами ідею створити так званий «Аграрвард» в Україні. Спочатку була ідея перейняти в управління агробізнесу незалежний аграрний університет чи інститут і повністю трансформувати весь навчальним план. Але дійшли до думки, що модернізація української системи освіти є складним процесом і потребує поступової реалізації. Для початку вирішили запровадити пілотний проект, і якщо він буде вдалим, потім запровадити в інших навчальних закладах України. Саме тому, цього року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП стартує новий проект Агрокебети.

Однією з особливостей проекту є те, на програму набираються випускники різних бакалаврських програм з різних університетів України не лише аграрного напрямку. Основна задача проекту - за півтора року навчити студента всім основам агробізнесу та отримати в результаті того спеціаліста, який відповідає вимогам сучасного ринку.

Я переконаний, що цей проект буде реальним проривом і через 5 років ми зможемо повністю змінити систему аграрної освіти в Україні, а ті аграрні заклади, які приєднаються до цієї програми, зможуть давати студентам гідну аграрну освіту», - розповів про історію створення проекту Алекс Ліссітса.

На думку Алекса Ліссітси, формуючи бачення моделі українського аграрного ринку через 10-15 років через призму освіти, країні доцільно було б рухатись убік системи Нової Зеландії. В країні аграрний сектор не є залежним від дотацій і в той же час виділяються величезні кошти на можливість підтримки освіти та науки. Аграрна політика є повністю ринковою, тобто де-факто аграрний сектор відмовився від будь-якої державної підтримки. Таке рішення було ухвалене майже 20 років тому і в результаті Нова Зеландія стала проривним прикладом того, яким чином вести сучасну аграрну політику, коли технології, низьке оподаткуванні, відсутність дотацій і свобода вибору зробили країну однією з найвизначніших у світі.

Дізнайтесь що таке тайм-менеджмент з нашої попередньої статті.
Нагадаємо, що у січні 2019 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» започаткувала магістерську програму «Агрокебети» з підготовки Farm Managers нового покоління.

Ідею створення проєкту підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
Close
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
© 2020 Aгрокебети