Error get alias
Error get alias
Стань студентом прогресивної програми - отримай квиток у майбутнє!
Який диплом ти маєш?
Обери один із університетів, в якому бажаєш навчатися на програмі “Агрокебети”:

В чому полягає професія агронома

У цій статті ми розглянемо професію агронома під різними кутами. З'ясуємо, чим займається такий фахівець, який набір навичок йому необхідний. А також розберемося, скільки вийде заробити на такій посаді в Україні, і де (та скільки) для цього необхідно вчиться.
Агрономія — це вид діяльності, коріння якої тягнуться ще з тих часів, коли люди тільки почали обробляти землю.

Як професія широкого поширення вона набула лише в 80-х роках. За радянських часів агрономами було прийнято називати тих, хто здобув середню або вищу освіту в сільськогосподарській сфері. На сьогодні ця професія має на увазі виконання куди більш широкого спектру завдань, проте її суть залишилася тією ж самою. Сучасний агроном — це дипломований фахівець в сфері сільського господарства, який володіє широким набором навичок і знань.

Що належить до сфери обов'язків агронома

Агроном є універсальним фахівцем. Він повинен керувати процесом посіву і збору врожаю, займатися підготовкою добрив і боротьбою зі шкідниками. І все це в великих масштабах поля, а то і декількох полів. Якщо розглядати функціональність фахівця більш детально, то отримаємо приблизно такий список:

 • Раціональне використання посівних територій;
 • Вибір найбільш ефективних сортів рослин, враховуючи кліматичні та інші умови;
 • Ретельна перевірка стану насіння, контроль підготовки до посіву;
 • Огляд поля на предмет наявності хвороб і шкідників;
 • Планування боротьби зі шкідниками, безпечним для рослин і ґрунту способом;
 • Вибір добрива і способу його внесення, визначення дозування;
 • Контроль якості продуктів, їх первинної обробки;
 • Контроль польових робіт та їх коригування.

Також, крім перерахованого вище, агроном іноді бере участь в семінарах, виставках, складає звіти, готує презентації. Варто враховувати, що список обов'язків на цій посаді встановлює сама компанія, так що він може меншим або більшим ніж представлений.

Якими знаннями повинен володіти кваліфікований агроном

З огляду на багатозадачність цієї професії, можна зробити логічний висновок, що фахівцю потрібно чимало навичок. І це дійсно так. В першу чергу це звичайно профільні аграрні знання. Навчальна програма «Агрокебети» складається з таких предметів як рослинництво, тваринництво, аграрна інженерія та аграрне право. Останнє до речі зараз дуже актуально, дізнатися докладніше про законодавство в сфері сільського господарства ви можете з нашої статті «Поняття аграрного права як навчальної дисципліни, галузі законодавства і права».

Якщо є бажання досягти серйозних висот в аграрній сфері, то одними лише профільними знаннями не обмежишся. Необхідно розвивати управлінські вміння, адже в процесі роботи доведеться постійно контролювати і регулювати виконання завдань іншими людьми. Також знадобиться і навик планування. Зокрема, для складання посівного плану на рік. Потрібно вміти продумати всі етапи від посіву, до збору врожаю.

Ну і куди ж без особистісних якостей, їх розвиток стане в нагоді в будь-якій професії. З урахуванням нинішнього робочого темпу в великих фірмах, як ніколи актуальним став тайм-менеджмент. Його освоєння допоможе не закопатися в роботі, виконувати всі завдання в встановлені строки і економити свої фізичні і емоційні сили. Також не забуваємо і про комунікабельність. На сьогодні вже практично не знайдеш таку професію, де не потрібно було б налагоджувати зв'язки з підлеглими, колегами або клієнтами.

Скільки заробляє агроном в Україні

Відносно цього питання існує думка, що працюючи в сільськогосподарській сфері, багато не заробиш. Та і взагалі, про аграрний сектор у людей часто складається хибне уявлення. Про це ви зможете докладніше дізнатися з нашої статті «Топ 7 міфів про аграріїв».

Згідно з офіційною статистикою, люди, які працюють на позиції агронома або інженера, в Україні заробляють від 23 до 40 тис. гривень. Звичайно це якщо мова йде про великі аграрні компанії, на невеликих підприємствах ця є в межах 10-12 тис гривень. Проект «Агрокебети» надає своїм студентам по завершенню основного циклу навчання можливість пройти практику в найбільших агрохолдингах країни. Там ви зможете добре зарекомендувати себе і влаштуватися на високооплачувану посаду.

Навчання на агронома: тривалість і умови вступу

Як ми вже згадували раніше, для того щоб стати агрономом, обов'язково потрібно отримати відповідну освіту. Раніше для цього треба було закінчити 4–річне навчання в профільному вузі, але зараз ми надаємо вам можливість стати дипломованим фахівцем всього за 1,5 року. Після закінчення навчання на програмі «Агрокебети» ви отримаєте диплом магістра з агроменеджменту державного зразка. Але головне — ви опануєте всі необхідні навички для сучасного агробізнесу.

Вступити на магістерську програму «Агрокебети» можна як при наявності диплома будь-якого рівня (спеціаліст, бакалавр, магістр), так і без нього. У другому випадку, по закінченню навчання студент одержує не диплом, а сертифікат, з яким також можна влаштуватися на хорошу роботу. Перелік умов для вступу виглядає наступним чином:

 • Результати ЄВІ з іноземної мови (за 2019 рік);
 • Мотиваційний лист есе;
 • Іспит з економічної теорії (якщо диплом не з менеджменту);
 • Співбесіда.

Висновки

Сільське господарство України на сьогодні знаходиться на етапі модернізації та переходу на нові стандарти роботи. Аграрні підприємства активно шукають якісно підготовлених фахівців. Отримавши диплом магістра з агроменеджменту ви зможете працювати як агрономом, так і на будь-який інший позиції в сфері агробізнесу.
Нагадаємо, що у січні 2019 року на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» започаткувала магістерську програму «Агрокебети» з підготовки Farm Managers нового покоління.

Ідею створення проєкту підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience, МХП, New Holland, IMMER Group, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Агрейн», «Лімагрейн Україна», HORSCH, AgroHub, SmartFarming, Arzinger та PwC.
ОСТАННІ НОВИНИ
FACEBOOK
YOUTUBE
TELEGRAM
INSTAGRAM
+38-067-769-86-58
+38-067-538-18-81
info@agrokebety.com
ЗВ'ЯЖИСЬ З НАМИ:
ПІДПИСУЙСЯ НА НАС
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
Close
НОВИНИ З КЕБЕТОЮ
Залишай свою пошту та слідкуй за новинами проекту!
*Підписуючись на розсилку, ви погоджуєтеся на використання персональних даних
МАЙБУТНЄ ПОЧИНАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ!
Розробка та просування:
© 2020 Aгрокебети