Якщо вам доводилося спілкуватися зі студентами європейських ВНЗ, ви напевно чули, що вже на бакалавраті успіх їх навчання на 90% залежить від самоосвіти. На лекціях і практичних заняттях студенти отримують лише каркас знань, детально вивчати який їм необхідно самим, часом досить довго чекаючи консультацій з викладачами.
З бакалавратом в Україні ситуація може виглядати по різному в залежності від конкретного університету та навчальних планів. Але на магістратурі зазвичай передбачається саме такий «розклад подій»: самостійне і поглиблене вивчення необхідного матеріалу. І це —
перша особливість магістратури.
Друга особливість — наукова магістерська робота, яку необхідно написати за ці півтора-два роки. На бакалавраті студенти вже знайомляться з поняттям «дипломної роботи», але головним чином в форматі репетиції. Справжня і серйозна наукова діяльність починається саме на магістратурі, до якої висуваються серйозні вимоги і відповідні критерії оцінки якості.
Третя особливість дещо подібна до першої. Людина, яка отримує магістерську освіту, зазвичай знаходиться в дорослому віці і здатна адекватно оцінювати ситуацію. Тому від неї ніхто не вимагає строгого відвідування університету, доповідей на кожному семінарі, ведення конспектів. Викладачі на даному етапі покладаються на усвідомленість своїх студентів, а за контроль відповідає рейтингова система на основі оцінювання іспитів і заліків.
На основі всього цього ми можемо зробити логічний висновок: магістратура в Україні — це такий формат навчання, коли студент має можливість усвідомлено вибрати цікавий для нього напрямок і поглиблено займатися ним, паралельно отримуючи хорошу практику. Адже, до речі кажучи, «виробнича практика» — обов'язковий елемент магістерської освіти.
Дізнайтесь про
умови участі в проекті «Агрокебети» за цим посиланням.